Çakmak Gazı ile Telefon Şarj Dönemi Başlıyor.

Telefonunuzu 11 kez şarj ediyor, hem de çakmak gazı ile! Üstelik saatlerce şart için beklemeye gerek kalmadan 3 dakikada. Bu teknoloji insana saç baş yolduracak cinsten. Buyurun işte gazla çalışan batarya Kraftwerk…

gazli-sarjTaşınabilir şarj üniteleri, akıllı telefon ve tabletlerin şarj sorununu biraz zahmetli de olsa çözmüş durumda. Artık insanlar şarj için piriz arama derdinden taşınabilir harici bataryalar ile kurtulmuş durumda.

Peki ya yedek bataryanın da şarjı biterse? İşte Kraftwerk bu iş için biçilmiş kaftan. İki farklı çalışma prensibine sahip olan cihaz hem USB hem de İOS Lightning arabiriminden şarj edebiliyor. Bu cihazın enerji tedariğini ise içinde barındırdığı klasik kamp tüpü (yada çakmak gazı) gazının muhafaza edildiği güç paketi sağlıyor. İlginçlikler ise bu noktada başlıyor. Çünkü cihaz kendini 3 saniyede şart ediyor ve iphone cihazınızı tam 11 kere şarj ediyor.

gazli-sarj-aletigazli-sarj-eden-cihazPeki bu cihazlar güvenilir mi?
Cihazı geliştiren firmaya göre uçakta taşınabilecek kadar güvenli.  2016 yılında satışa çıkması beklenen cihaz 99$ fiyata sahip.